آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان شناسان به ده هزار سال پیش می رسد. در ایران بقایای کوره های سفال پزی و آجر پزی در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آنها به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد وجود دارد. در ایران قدیم هر کجا که سنگ کم بوده و خاک خوب هم در دسترس بوده است آجر پزی و مصرف آن معمول شده است. استفاده از خشت های آجری در زمان ساسانیان گسترش یافته و در ساختمان های بزرگ مانند آتشکده ها به کار رفته است.

شاید هیچ یک از مصالح ساختمانی مانند آجر نتواند زمین و رنگ و بوی خاک را برای ما ایرانیان زنده سازد. آجر تنها مصالحی است که در هر گوشه ی معماری سنتی ما دیده می شود که در هر مکان به فراخور موقعیت و کاربری، شکلی جدید به خود گرفته است. حضور آجر در معماری نه تنها در گذر ایام رنگ نباخته است، بلکه در شکل و قالب های متنوع تری رخ نمایی می کند.

در سایت یک دو سه سازهانواع آجراز میان برترین تولیدکنندگان ایران با قابلیت خرید آنلاین ارائه گردیده است.آجر سوراخ دار، آجر فشاری (گری)، آجر پلاک،آجر نسوزو انواع نانو پوشش های آجر از جمله محصولات عرضه شده در بخش آجر سایت یک دو سه سازه می باشد.

مناسب ترین زمان خرید بلیط هواپیما کدام است ؟

انتخاب رشته تخصصی در موسسه موفقیت

لابراتوار چاپ عکس نورقائم

آجر ,های ,یک ,پزی ,مصالح ,ساختمانی ,انواع نانو ,سایت یک ,پوشش های ,های آجر ,در هر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

انوش راوید بهترین خرید محصولات پیروز نانکلی-نماینده دمنوش نیوشا-دمنوش لاغری-رژیم لاغری Abanam مطالب اینترنتی پورتال پادرا آموزشگاه آرایشگری هنر آموزان البرز رایانه منابع زبان انگلیسی kaardun